Prześladowani. Przemoc i dyskryminacja na tle religijnym we współczesnym świecie – Krystian Chołaszczyński, ks. Piotr Roszak, Jan Wiśniewski

Szczegóły

Tytuł: Prześladowani. Przemoc i dyskryminacja na tle religijnym we współczesnym świecie

Redakcja naukowa: Krystian Chołaszczyński, ks. Piotr Roszak, Jan Wiśniewski

Miejsce: Toruń

Rok: 2020

ISBN: 978-83-89124-47-0

Ilość stron: 250

Opis publikacji

Gwałtowny wzrost prześladowań religijnych we współczesnym świecie jest faktem. Niestety, z przyczyn religijnych, dochodzi również do jeszcze bardziej gwałtownych działań – eksterminacji z powodu wyznawanej wiary. Wiele grup terrorystycznych powołuje się na religię, aby usprawiedliwiać swoje zbrodnie. Takie działania jak: masowe zabójstwa, tortury, przemoc seksualna czy też niewolnictwo stały się znakiem rozpoznawczym nie tylko radykalnych organizacji islamskich, lecz również takich, które opierają swoje działanie na hinduizmie czy buddyzmie.

Monografia Prześladowani. Przemoc i dyskryminacja na tle religijnym we współczesnym świecie, którą oddajemy do rąk Drogich Czytelników, pragnie spełnić funkcję edukacyjną – uświadomić współczesnym ludziom, że w XXI wieku nadal rozgrywa się dramat uczniów Chrystusa dyskryminowanych i prześladowanych za wiarę. A dzieje się to na oczach świata, który zdaje się wyjątkowo tolerancyjny wobec tej zbrodni nietolerancji – nierzadko morderczej – wymierzonej w chrześcijan, a także członków innych religii na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *