Wyzwania komunikacji w erze cyfrowej – Krystian Chołaszczyński, Karolina Dziewulska-Siwek, Mateusz Kaleta

Szczegóły

Tytuł: Wyzwania komunikacji w erze cyfrowej

Autor/redakcja: Krystian Chołaszczyński, Karolina Dziewulska-Siwek, Mateusz Kaleta

Miejsce: Toruń

Rok: 2020

ISBN: 978-83-89124-45-6

Ilość stron: 222

Opis publikacji

Zdalna praca, hybrydowe nauczanie czy „onlajnowe duszpasterstwo” to działalności, które w 2020 roku przyczyniły się do rozwoju i zastosowania internetu w życiu osobistym oraz społecznym. Używanie internetu to już nie tylko podręczne szukanie informacji w wyszukiwarce, robienie zakupów czy korzystanie z mediów społecznościowych. To także aktywność zawodowa i nauczanie na cyfrowej platformie bez wychodzenia z domu. Ogromny postęp w zastosowaniu internetu w gospodarstwach domowych, do jakiego przyczyniła się pandemia rozbudził naukowe zainteresowania wielu badaczy.

Zamknięcie w domu i korzystanie z cyfrowych technologii przyczyniło się do powstania wieloautorskiej publikacji, której głównym tematem są wyzwania komunikacyjne w wirtualnym świecie. Autorzy zarówno z Polski jak i Filipin reprezentujący różne dziedziny humanistyki podjęli naukową refleksję nad problematyką wpływu komunikacji cyfrowej na relacje międzyludzkie.

Celem niniejszej książki jest zwrócenie uwagi na obecność człowieka w sieci, zarówno z prawami i obowiązkami. Dlatego nadrzędnym punktem zebranych tekstów jest personalistyczne podejście autorów do podjętych przez siebie naukowych kwestii. Publikacja składa się z dziesięciu rozdziałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.