Katolicy i niepodległość – Zdzisław Klafka, Jan Wiśniewski, Przemysław Wójtowicz

Tytuł: Katolicy i niepodległość. Szanse i zagrożenia.

Autor/redakcja: Zdzisław Klafka, Jan Wiśniewiski,
Przemysław Wójtowicz

Rok: 2018

ISBN 978-83-89124-06-7

Ze wstępu o. dr Tadeusza Rydzyka […] Trzeba pomóc przede wszystkim dzieciom i młodzieży kształtować światłe umysły, szlachetne osobowości miłujące Pana Boga, Matkę Najświętszą, Ojczyznę, ludzi. W tym też duchu i w kontekście stulecia odzyskania Niepodległości Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej podjęła radosny trud poszerzonego studium zagadnienia niepodległości w wielorakich aspektach życia społecznego. Do realizacji tego zadania zaprosiła również przedstawicieli innych kontynentów, by pokazać, jak wielką wartość dla rodzaju ludzkiego stanowi suwerenność poszczególnych narodów, czy też państw. Drogim Czytelnikom z radością oddajemy do rąk monografię, która jest owocem tej pogłębionej refleksji naukowej środowiska toruńskiej uczelni nad zagadnieniem niepodległości i suwerenności. Ufam, że będzie ona cennym wkładem, który ubogaci uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.